Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Kompletní shutdown
Právě je sob 20. dub 2024 1:22:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kompletní shutdown
PříspěvekNapsal: sob 13. bře 2010 19:10:58 
Offline

Registrován: pon 01. bře 2010 13:30:47
Příspěvky: 5
Dnes jsem vyjel s úplně novým C4 GP (najeto 30km). Na dálnici, když jsem přidával rychlost na volantu se zapnutým tempomatem (ve 130km/h) autu kompletně zhasla elektrika - motor, displej, kontrolky, všechno... vyřadil jsem na neutrál a zajel ke straně. Auto brzdilo, odemklo se a kontrolka zámku blikala, volant se naštěstí nezamknul. Vrátil jsem klíček do polohy 0, auto normálně naběhlo, chybové logy prázné, bez problému jsem nastartoval a dojel bez dalších komplikací. Zkoušel jsem to nějakým způsobem zopakovat, ale všechno fungovalo dobře.

Chtěl bych se poradit, jestli někdo řešil a vyřešil problém podobný tomu, který mám. V pondělí to začnu řešit s prodejcem, jen se zkouším zeptat předem...

Díky za jakékoli rady!

_________________
Citroën C4 GP, 2.0 HDi, manual


Naposledy upravil Dvorka dne ned 14. bře 2010 13:44:21, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kompletní shutdown
PříspěvekNapsal: sob 13. bře 2010 19:30:37 
Offline

Registrován: úte 09. úno 2010 13:01:56
Příspěvky: 54
Nemám radu, ale děsím se toho, že by mě mělo něco takového potkat, zejména na dálnici. Mám objednané C4 krátké Picasso, v benzinu THP s automatizovanou převodovkou. Zamknutí volantu bych se asi nebál, to zřejmě jistí klíč ve spínací skříňce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kompletní shutdown
PříspěvekNapsal: sob 13. bře 2010 19:54:27 
Offline

Registrován: ned 27. pro 2009 20:52:39
Příspěvky: 9
Zdravím, poradiť neviem ale problém ma dost zaskočil, ja som nové auto C4Picasso /krátke/ prevzal v utorok 09.03.10 a stihol najazdil len /46 km/ viac sa nepodarilo najazdiť, počasie to nedovoluje stále sneží a mrzne. Auto je obute na let. pneu.

_________________
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 16V BMP6 FAP IMAGE - SEDUCTION 2010
Citroen BERLINGO 1.4i TONIC 2005 /4x airbag, ABS, ESP, clima, tempomat/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kompletní shutdown
PříspěvekNapsal: ned 14. bře 2010 1:22:04 
Offline

Registrován: stř 21. říj 2009 0:03:12
Příspěvky: 315
Nedovedu říci, kde by mohla být chyba, ale zkusil bych se zaměřit na spínací skříňku. Zabrzdila se automatická parkovací brzda? Napadá mě jediné. Nenechal jste po nastartování klíček v mezipoloze? Mezi nulou a jedničkou? A otřesy na dálnici to skočilo do nuly?

Já mám se starým GP za 3 roky najeto 233 tis, s novým za 14 dní 4 tis. km. Nic podobného se mi nikdy nestalo.

_________________
Citroen C4 GP 2.0 HDi BMP 6 Exl v kůži 2007
Citroen C4 GP 2.0 HDi AT Exl v kůži 2010
Citroen C4 GP 2.0 HDi EAT 6 Technospace 2 FEEL 12/2017
Citroen C4 GP 2.0 HDi EAT 6 Technospace 2 Exl v kůži 1/2015 (pro manželku)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kompletní shutdown
PříspěvekNapsal: ned 14. bře 2010 13:41:48 
Offline

Registrován: pon 01. bře 2010 13:30:47
Příspěvky: 5
Petr Šimral píše:
Zabrzdila se automatická parkovací brzda?

Naštěstí ne - vše bylo zhasnuté, včetně kontrolky brzdy a auto jelo.
Petr Šimral píše:
Napadá mě jediné. Nenechal jste po nastartování klíček v mezipoloze? Mezi nulou a jedničkou? A otřesy na dálnici to skočilo do nuly?

To bylo první co mě napadlo a doufal jsem, že to tak bude (přecejen to byla D11tka :), ale nejspíš bohužel ne. Když jsem zastavil, klíčkem jsem otáčel z polohy 1 do 0 (bohužel si nejsem 100% jistý, jestli to bylo přesně v ní (úplně otočený) - nechtěl jsem to startovat z 1, když bylo vše zhasnuté, takže jsem to nejdřív vracel do 0).

Taky jsem si všiml, že když za normálních okolností otočím klíček z nastartovaného motoru do polohy 0, tak auto zhasíná postupně (třeba displaje klimy ještě chvíli svítí)... ale tady to zhaslo všechno najednou.

A ještě jsem si vzpomněl na jednu věc - mám v autě Bluetooth/USB box a po zapnutí auta to hlásilo "Connection error"... nejspíš je to nepodstatné, ale kdyby náhodou.

Díky moc za všechny reakce!

_________________
Citroën C4 GP, 2.0 HDi, manual


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kompletní shutdown
PříspěvekNapsal: ned 14. bře 2010 14:19:55 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 9:48:46
Příspěvky: 47
Pokud se to nezopakuje, tak je předčasné něco dedukovat.
Mě se něco podobného stalo kdysi na Fiatu Doblo. Dojížděl jsem ke křižovatce a všechno zhaslo. Po vrácení klíče do 0 se opět vše vrátilo do normálu. Nastartoval jsem a jelo se dál. Stalo se to,když bylo auto úplně nové. Od té doby už nikdy takový problém nebyl. Takže dokud se to nestane znovu,je to těžko soudit. Určitě může pomoci napovědět diagnostika v servise. Ale i tady se může stát,že nubude žádný záznam v paměti :(

_________________
C4 Grand Picasso 1.6 HDI 110k , BMP6, Leader Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kompletní shutdown
PříspěvekNapsal: ned 14. bře 2010 21:51:41 
Offline

Registrován: pon 01. bře 2010 13:30:47
Příspěvky: 5
Taky doufám, že to byl jen jednorázový zkrat a nebude se to opakovat :)

Původně jsem si říkal, že počkám a uvidím... jenomže jsem auto kupoval jako rodinné a bude s ním hodně jezdit manželka s dětmi. Bojím se, že jí to takhle zhasne při předjíždění nebo za tmy někde mimo město. Než jí to nechám, rád bych, aby se na to alespoň někdo kouknul.

_________________
Citroën C4 GP, 2.0 HDi, manual


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz