Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Vibrace volantu
Právě je ned 16. čer 2024 15:13:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: pát 24. čer 2011 22:22:10 
Offline

Registrován: stř 22. čer 2011 22:38:31
Příspěvky: 5
kolpe@atlas.cz, 733278243
podotýkám ale, že nejsme s problémem u konce, neboť s autem jezdí manželka a dnes jsem si byl udělat geometrii a vyvážení na svým autě a ptali se mě, jak to vypadá s novejma kolama, protože si myslí, že to bude házet pořád (ale jinak), neboť ani jedna guma nejde dovážit na nulu, tak jsem se konečně dostal k tomu auto projet.... Na tom Hunteru jim v grafu vyjíždí házivost a ještě (zřejmě, na to jsem se jich vlastně ani neptal co to přesně je), váha v kilech na jednotlivou gumu a ani jedna není pod 9kg. Ta co hází nejvíc ukazuje 18 kg a správným osazením a vyvážením ji byli schopni dostat na 8... Výsledek nová alu a původní gumy je takový, že to hází pořád, je to ale jasně cítit jako klasické vibrace od "nevyvážených kol", nejvíc od toho, co má nejvyšší "nedováživost" a ty vibrace jsou už pod stovkou.. Bohužel tedy ještě investuji zatím do dvou nových gum (jdu do bridgestonu) a pokud ani toto nepomůže, tak jedu to auto postavit do citroenu, ať s tím začnou něco dělat a budou na to mít tři pokusy, viděl bych to na postupnou výměnu poloosy, možná taky ty silentbloky a potom třebas servo .... potom soudní znalec a vrácení auta.
Jsou to na autě už druhé HP Primacy, ale také nebyly úplně nové.. Na mondeu mám Pirelli PZero a ze čtyřech měla jedna nejvíc 6kg.
Nemůžu tedy bohužel říct, že ten problém jsou pouze disky, i když díky tomu, že to začlo zase házet až po nějaké době, to na tom určitě má podíl a to házení teď je jiné.
Bohužel je to tedy na pokračování:-((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: pát 24. čer 2011 22:45:42 
Offline

Registrován: stř 22. čer 2011 22:38:31
Příspěvky: 5
tím "že to začlo zase házet" myslím před těmi dvěma týdny.. No tak jsem stejně zvědav, jestli to pokračování bude jako u "Dáši". Že se nám kurnik ty Citroeny tak líbí.. Chtěl jsem se už na ně vykašlat a jít do Yetiho, ale manželka chtěla C4P... Četl jsem totiž myslím v autohitu recenzi (ale na C4), že u některých aut se projevují vibrace řízení a je to trápení pro majitele, protože s tím není nikdo schopen nic udělat a je to konstrukční chyba na které se podílí nastavení geometrie, uložení náprav...atd a většina lidí prý na to rezignovala a jezdí s tím a skoro u každé C4 je problém s uložením hlavně zadní nápravy..(byla to recenze v autohitu na ojeté C4, tak čtvrt roku zpět a také jsem si říkal, že na C4.) Chtěl jsem po šéfovi servisu u carlingu zjisti, jestli faceliftované Picasso má nějaké změny na uložení náprav, nebo třebas jiné objednací číslo na silentbloky... ale vlastně se mi k tomu ještě nevyjádřil. Ať mi ale doprčic u citroenu netvrdí, že o tomto problému nic nevědí, dostat se tak k interním nařízením pro servisy.. Myslím si ale, že kdyby v carlingu věděl čím to může býr, tak by po tom šel...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: pát 24. čer 2011 23:03:33 
Offline

Registrován: pon 16. kvě 2011 19:20:46
Příspěvky: 5
Vibrace od cca 120 - 140 Km/h se nedají vyřešit,nové pneu jsem také kupoval a 6tis je v háji.Koupil jsem Falkeny a na Huntru házivost na jedné 1,5 kg a na druhé 3 kg a vibrace opět.Ja jsem ten, co jste se o mě bavyli v Ral pneu.V pondělí jsem odstopil od kupní smlouvy.celkem jsem to reklamoval pětkrát - nové pružiny,servo pumpa,celé nové řízení a nic,problém pořád stejný.Zejtra se ozvu a můžeme to rozebrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: pát 24. čer 2011 23:28:52 
Offline

Registrován: stř 22. čer 2011 22:38:31
Příspěvky: 5
to mi teda moc optimismu nepřidáváte.... Píšu eště paní Krutilové, že zkusíme na ty novy kola nazout zimáky a pak už s tím jedu do carlingu.. Nevím kde jste auto kupoval, my jsme po zkušenostech se servisama v ol a kotojedech skončili v br carlingu a myslím, že pan Brázda po té co si už se mnou zažil s reklamacemi na C3Picasso se snaží nám vyjít vstříc, ale myslím, že prodejce hodně drtí zastoupení citroen čr. Přečtěte si moje zážitky na auto.cz C3Picasso - fialovej, jestli tam ještě je...
Celkem mě zajímá, jak se odstupuje od ks, navíc, když je auto na úvěr... to, že jsme to brali jako půl roku stary referenční od citroenu na tom podle mě zas tak moc vliv nemá, protože auto je samozřejmě v záruce........ Eště, že su takovej blb a zase šel do citorenu, ale pořád se mi ty auta prostě líbí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: sob 25. čer 2011 8:15:43 
Offline

Registrován: čtv 13. kvě 2010 9:58:50
Příspěvky: 49
Pánové zdravím , zkuste popsat jak na to odstoupení od smlouvy - mám podobný problém - půl auta nového a pořád nic - naposledy jsem změnil servis - přístup se zdál jiný - ale bohužel zdání klame - auto stálo celý týden v servisu a pokud si ho někdo všimnul tak kontroloval jen to co už bylo kontrolovano - a pak jsem se dozvěděl že moje problémy jsou normální. Chci odstoupit od smlouvy - 6 závažných závad a oprava v nedohlednu. / čerpadlo railu, spojka+setrvačník,lanovody řazení,unik oleje, rampa railu, čidla motoru,atd atd - auto od podzimu téměř trvale v servisu pro opakované závady, kde už najeli cca 1500 km za moje peníze /
PS: kola mi chvála bohu nevybrují - ani na zimních ani na letních kolech
pevné nervy přeje
Renda

_________________
CITROEN 2.0 HDI-EXCLUSIVE - 2010


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: sob 25. čer 2011 9:43:38 
Offline

Registrován: pon 16. kvě 2011 19:20:46
Příspěvky: 5
Dobrý den pane Renda,vaše závady jsou jistě na odstoupení od kupní smlouvy.Co po svojich skušeností můžu říct - auto se musi vracet tam kde jste si ho koupil a určitě přes právníka-je to jistější.Řeším to poprvé, takže vůbec nevím jak to dopadne, ale co už jisté tak ty nervy. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: sob 25. čer 2011 10:06:01 
Offline

Registrován: čtv 17. pro 2009 18:45:20
Příspěvky: 136
Bydliště: Brno
Já jsem zkusil odstoupení od smlouvy u Toyoty. S právníkem, protože prodejce od smlouvy odstoupit nechtěl. Soud nařídil předběžné opatření, okamžité odstavení vozidla v depozitáři soudu. Při dotazu kdy může proběhnout jednání, mi bylo sděleno tak za 5 - 6let. Na to mi právník doporučil vzít žalobu zpět, protože za tak dlouhou dobu i kdybych soud vyhrál, bude auto na sešrotování.
Bylo to v roce 2007, možná teď budou soudy pracovat rychleji.
Přeji Vám mnoho úspěchů při domáhání se pravdy a zákona.

_________________
C4 Picasso, r. 2008, 1,6HDI, BMP6 prodán
C4 Picasso Technospace 2013, 1,6HDI exlusive, ETG 6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: sob 25. čer 2011 16:01:03 
Offline

Registrován: stř 22. čer 2011 22:38:31
Příspěvky: 5
Nebylo by nejlepší se podělit o tyto zážitky třeba v černých ovcích?
Při minulých anabázích jsem zjistil, že i když prodejce chce vyjít vstříc, furt má nad sebou citroen čr a limity, tabulky, formuláře... Zajímalo by mě, jestli je to politikum celého Citroenu, nebo jenom Citroenu ČR.. Největší srandu jsem zažil naposledy v ol, kde jsou furt ti nepříjemní lidi na servisu i prodeji, vůbec nic nevědí, nemají zájem, ale mají tam krásný nový pult a na něm brožuru, jak citroen zkvalitňuje přístup k zákazníkům...:-)) je to ale myslím si hlavně pořád o lidech.. Nezkoušel někdo z vás komunikovat přímo s citroen france?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz