Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Vysoká spotřeba oleje 1,6 THP 16V BMP6
Právě je ned 16. čer 2024 15:12:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer 2011 19:49:42 
Offline

Registrován: úte 21. pro 2010 20:47:20
Příspěvky: 117
Ahoj, jeden malý dotaz... Po otočení klíčku probíhá ona kontrola oleje většinou svítí (nebo by mělo :-) ) "OIL OK"... Ale co když vyskočí blikající "OIL" a počítač píše doplnění oleje... Měrka je taková hovadská, takže vyčíst z ní hladinu je snad nadlidský úkol, protože se vždy ta měřící část otře v té trubce a pak je z jedné strany vidět max hladina, z druhé půlka... Prostě ona "stupnice" nebo celá měrka mi připadá divná...
Tak a teď ten dotaz: stačí dolít třeba jen "něco" oleje, nebo se musí dosáhnout maxima, aby se této hlášky člověk zbavil? Asi mě zabijete, že to píšu sem, ale sám mám služební C4GP z prosince 2010 1,6VTI 120 a sestra své C3 1,4 VTI též z prosince 2010. Já mám najeto 12 700km a dle risky se zdá, že to auto žere olej. Mám cca (tedy asi) 1cm nad minimem, kdežto nové mělo maximum (alespoň to tak vypadalo). Zatím vše ok... Sestra přijela z Mnichova, kde to auto koupila a kde žije. Druhý den zde v CZ najednou bliká "OIL" a svítí SERVIS + hlášení o doplnění hladiny... Ten motor mi připadá pomalu identický jako můj v C4, měrka je identická na 100%... Hladina měřena asi 10x a vypadalo to právě lehce nad minimum... Bylo doporučeno dolít 5W30, tak jsme učinili... Nalito cca 550ml, dle měrky jsme lehounce pod maximem a hláška svítí stále... Jak to měří? To nepozná že bylo doplněno 0,5l oleje? Čili máme přidat? Bojíme se to přelít... V neděli jede zpět do Mnichova... Má najeto 11 000km...
Jelikož se obávám, že mě to tímto tempem bude brzo čekat taky, tak jsem to postnul sem... Navíc mě to děsí... u předchozí Xsary Picasso 1,6VTI jsem za 100 000km nevěděl, že to má měrku oleje (prostě bylo i těsně před výměnou stále na maximum)! Představa, že i já sebou budu vozit flašku oleje je pěknej opruz... Zatím jsem krom jedné návštěvy právě sestry v Mnichově nikde mimo CZ nebyl, ale zrovna teď v neděli jsem odvrátil na poslední chvíli neplánovaný výjezd do Holandska... Olej nemám a ani nevím, co v tom mám? :-/
Ještě jednou díky... Petr

_________________
C4GP new 2.0 BlueHDi MAN6 Feel 2016 (provoz 6/2017)
C3 FEEL III. gen, 1,2 PureTech 60kW/82k, 2017 (provoz 9/2017)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer 2011 20:00:34 
Offline

Registrován: čtv 05. srp 2010 17:47:00
Příspěvky: 5
Já dolévám litr oleje, což je asi do půlky mezi min. a max. Hláška nezmizí ihned po dolití, ale autu to chvíli trvá, než pochopí, že má oleje dost.:-) Při druhém nastartování od dolití a po nějaké jízdě se mi hláška již nezobrazuje.

_________________
--------------------------------
C4 Grand Picasso 1,6THP 16V BMP6 Dynamique
http://www.softbanka.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer 2011 21:16:40 
Offline

Registrován: úte 21. pro 2010 20:47:20
Příspěvky: 117
Tak mám zprávu, že hláška nezmizela ani po tom našem dolití cca 550ml... Přitom dle té risky jsme cca 0,5cm pod maximem... Ještě přidáme zítra...
Taky mě zaráží, že jak ségra na C3 tak já na C4 mám po sáhnutí do výfuku prst jak kominík. Opravdu černá bota, identifikovatelné saze... A má předchozí Xsara má dnes 107 000km a výfuk se zevnitř leskne jak dětská prdelka... Můžu v něm rejdit prstem jak chci :) a vyndám ho čistý... :ugeek:

_________________
C4GP new 2.0 BlueHDi MAN6 Feel 2016 (provoz 6/2017)
C3 FEEL III. gen, 1,2 PureTech 60kW/82k, 2017 (provoz 9/2017)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz