Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Voda v kufru
Právě je čtv 28. bře 2024 21:54:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: ned 13. led 2019 13:20:46 
Offline

Registrován: ned 13. led 2019 13:07:05
Příspěvky: 1
Dobrý den, potřeboval bych poradit, jestli se někdo nesetkal s podobným problémem nebo by nevěděl jak vyřešit. Koupili jsme C1 a začala se objevovat voda za sedadlem řidiče a to poměrně hodně, při dešti je tam skoro kaluž. Oddělal jsem tapecírunk a zjistil jsem, že se tam voda dostává z kufru a že vytéká z místa, kam jsem nacpal bílou hadru - vif. foto (suchá hadra byla po chvilce nasáklá vodou tak, že se z ní dala ždímat). Bohužel jsem zatím nepřišel na to, kudy se voda dostává z venku do auta a jak se dostane do místa odkud pak vytáká do kufru. Děkuji za rady a nápady.


Přílohy:
P1010477.JPG
P1010477.JPG [ 151.7 KiB | Zobrazeno 33828 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: ned 13. led 2019 14:42:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
budes muset sundat naraznik a podivat se zezadu jestli tam neco nechyby - treba jedna ze 2 mrizek s gumovyma lamelama nebo ovalna gumova krytka pod svetlometem
Obrázek

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru komplet řešení
PříspěvekNapsal: ned 10. kvě 2020 21:12:02 
Offline

Registrován: stř 29. dub 2020 20:04:31
Příspěvky: 13
zdravím Cjedničky :-)
koupil jsem jako druhé auto do rodiny C1 2009 134tkm dost zachovalém stavu jen velká vlhkost v autě proto paní to prodávala levně .
nebál jsem se toho protože jsem věděl že stejně auto rozeberu.
rozebral jsem ho na holou kastly udelal nástřik zpodku a dutin a šel hledat problémy se zatýkáním.

1: bylo hned po namočení poznat že těsnící gumou 5dveří teče krásně dovnitř.problém že po čase se někde odchlípne a zateče pod gumu a za čas se naplní a dole přejde vnitřkem přes hranu a dovnitř.
řešení:těsnění vyndat pořádně vnitřní část co dolehá na kastly vyčistit odmastit a nanést tmel dovnitř pak namontovat na kastly s fabriky tam byl taky bíly lepicí tmel.

to dost pomohlo ,ale stále někde ve spoji kastlý teklo střídavě z obou stran od světel.
tak jsem použil barvivo a máčel zadní čast.pomocí endoskopické kamery jsem zjistil že u šroubu pantu zadních dveří trochu kape.

2: odšroubovat 5 dveře sundat těsnění pantu tam se hodně držel bordel a voda .
tesnění jsem očistil i s pantem stranu k pantu jsem utěsnil tmelem a přilepil k pantu.
šroub v karoserii jsem lehce zatmelil taky jsou tam prostě mezery.

3: brzdové světlo to byla hrůzá originál těsnění se po stranách vymáčklo a vše teklo tam i s bordelem v kapse se držela voda a při pohybu auta si to po kabelech hledalo cestu dál do kufru.zas postup očistit a podtmelit dobré je rovnou vyměnit nové žárovky .a zapatlat i spoj ostřikovače zevnitř.


teť je auto vyčištěné jako nové po plném servisu a jede jak splašená motokára.:-)

co ještě dodat:citroen má všechny šrouby tak blbě do kostry rovnou do interieru tím pádem třeba při rozdělaní nárazníku lépe při montáži dát do dírek kostiček tmel a zašroubovat protože u par jsem viděl že je vůle a byla tam kapička vody.

jako tmel jsem použil od soundala co je do dilatací a je pevný a přesto pružný.

tak snad vám to hodně pomůže a vyřeší problém se zatýkáním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: stř 28. črc 2021 8:12:52 
Offline

Registrován: stř 28. črc 2021 8:04:39
Příspěvky: 3
paja.ray píše:
Dobrý den, potřeboval bych poradit, jestli se někdo nesetkal s podobným problémem nebo by nevěděl jak vyřešit. Koupili jsme C1 a začala se objevovat voda za sedadlem řidiče a to poměrně hodně, při dešti je tam skoro kaluž. Oddělal jsem tapecírunk a zjistil jsem, že se tam voda dostává z kufru a že vytéká z místa, kam jsem nacpal bílou hadru - vif. foto (suchá hadra byla po chvilce nasáklá vodou tak, že se z ní dala ždímat). Bohužel jsem zatím nepřišel na to, kudy se voda dostává z venku do auta a jak se dostane do místa odkud pak vytáká do kufru. Děkuji za rady a nápady.


Zrejme z vrchu od vrchneho stredoveho brzdoveho svetla dazdova voda steka do kufra. Pozri video cele: https://youtu.be/6flBvc4G2g0


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz